Federația Polițiștilor de Penitenciare respinge Memorandumul Guvernului!

17 04 2021

COMUNICAT

Federația Polițiștilor de Penitenciare, in solidar cu federațiile sindicale din M.A.I., respinge Memorandumul Guvernului privind modificarea cadrului legal de salarizare a personalului bugetar, deoarce acesta conduce la scăderea veniturilor polițiștilor de penitenciare, iar experiențele negative din anii 2009-2010, cu aceste partide politice aflate la guvernare, ne determină să fim foarte precauti la ” bunele lor intenții” , sens in care respingem cu vehemența Memorandumul Guvernului pe care l-au aprobat in ședința Guvernului, din data de 15 Aprilie 2021, și atenționăm polițiștii de penitenciare că declarațiile politice din campania electorală , „nu vom tăia salariile” , nu e tot una cu ” nu vom scădea veniturile, prin tăierea sporurilor.

Federația Polițiștilor de Penitenciare respinge Memorandumul Guvernului!

By Ionut